(0216) 378 07 07

Sosyal Medyada Biz}

ORHANLI SUNUCU ÇÖZÜMLERİ

sunucu1

Sunucu Çözümlerimiz


Hızla gelişen teknoloji ve uygulamaların daha fazla kaynak istemesi nedeniyle kurumların ihtiyaçları sürekli değişmektedir.

Sunucu çözümlerimiz ile kurumların kendine özel ihtiyaçları için farklı çözümler üretiyoruz.

En zorlu uygulamalarınız için en yüksek düzeyde bellek, depolama ve performans sunan her ölçekte kurumsal sunucu çözümleri ve optimum sunucu birleştirme imkanına kavuşabileceğiniz Blade çözümlerine ulaşabilirsiniz.
Yeni nesil sunucu çözümleri ile bellek genişletmedeki gelişim sayesinde, önceki x86 sunucuların sınırlarının ötesinde performans sağlarsınız.
Yeni nesil Sunucu Çözümlerimiz  kurumsal düzeyde sanallaştırma, veritabanı ve iş süreçleriniz için düşük maliyet ve üstün performans sağlar.
Sizlere sunduğumuz çözümlerimiz.

İşletim Sistemleri ( Microsoft / Linux )

Sunucu Sistemleri

Aktif ve Pasif Network Ekipmanları

Veri Depolama Cihazları

Güvenlik Cihazları ve Yazılımları

Yedekleme Cihazları ve Yazılımları

Mesajlaşma ve İşbirliği Yazılımları

Veritabanı Sistemleri

 

İnform Bilgisayar ise;

 • Server Kurulumu
  • Ms Server
  • Linux Server
  • Backup (yedek) Server
 • Verilerinizin Güvenliliğinde
 • Veritabanı Sunucularında
 • Sunucu Konsolidasyonu’nda
 • Sanallaştırmalarda ve Web Sunucularında

İnform Bilgisayar ihtiyacınız olan desteği & yeni sistem kurulumunu sizlere en iyi şekilde yapmayı hedeflemiştir,çünkü sizin için önemli olan şeyler bizim içinde önemlidir…

Sunucu Nedir?

Sunucu (Server), herhangi bir ağ üzerinde bir programı veya bir bilgiyi farklı kullanıcılara/sistemlere paylaştıran/dağıtan donanım veya yazılıma verilen genel isimdir. Burada temel nokta, sunucuların bir bilgisayar ağına bağlı olması.

Neden Sunuculara İhtiyacımız Var?

Sunuculara olan ihtiyaç, işlerimizi bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yaptığımız ve bilgileri bu sistemlere depoladığımız zamanlarda ortaya çıkıyor Artık bir çok işletme bilgilerini merkezi noktada saklıyor ve bilgileri şubelerine/müşterilerine bu merkezden dağıtıyor. Merkezde bu bilgi saklama görevini yapan, sürekli çalışır halde olması gereken bilgisayar sistemi sunucudur.

Günümüzde, bilgisayar sistemlerinin sürekli çalışmasının çok önemli olduğu finans, sağlık, eğitim gibi sektörler var. Bu sektörlerde çok ufak zaman kayıpları, inanılmaz boyutta iş ve para kaybını beraberinde getirebiliyor. Hele hele bilgileri bütünlüğü ve sorunsuz bir şekilde saklanabilmesi firmalar için çok daha önemli hale geldi. Bir bankanın son 1 saat içerisinde yapılan işlemleri sunucu arızası nedeniyle kaybettiğini düşündüğünüzde, ortadaki kaybı görmek oldukça kolay olacaktır. Düzgün işlemeyen bilgisayar sistemlerinin bile çok para ve iş kaybına neden olduğunu zaman zaman canlı örnekleriyle görüyoruz.

Yaptığımız işte, zaman, iş ve bilgi kaybı olmasını istemiyorsak sunucu sistemler işin içerisine giriyor. Sunucular, genelde yedekli yapılarla çalıştığı için, çalışmalarınız çok az durumda aksıyor. Örneğin, güç kaynağı arızasında ikinci güç kaynağı hemen devreye girerek durumu telafi ediyor veya herhangi bir disk arızasında diğer diskler veri kaybını engelliyor ve çalışmaya devam edilebiliyor.

Call Now ButtonHEMEN ARA