(0216) 378 07 07

Sosyal Medyada Biz}

Bilgisayar Tamiri Nedir?

Yazılım tabanlı bilgisayar tamiri sorunları genellikle işletim sistemi (OS) yapılandırması veya güncellemeleri, yüklü uygulamalar, virüsler ve diğer yazılım hizmetleri ile ilgilidir. bilgisayarBenzer şekilde, ağ / Internet sorunları için bilgisayar onarımı, bir bilgisayarın kullanılabilir ve ağ hizmetlerini tamamen kullanmasına izin verir. Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa “Hizmetlerimiz” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimiz Sayfasına gitmek için tıklayınız. […]

Bilgisayar Tamiri Nedir?

Bilgisayar onarımı uzman bir bilgisayar tamiri teknisyeni tarafından yapılır.
Genellikle, bir donanım hatası bilgisayarın fiziksel olarak gözden geçirilmesini ve anormalliklerin test edilmesini gerektirir.
Rastgele erişim belleği (RAM), sabit disk, güç kaynağı veya optik sürücü gibi şüpheli bileşenler, bir hata algılanırsa bilgisayar parçaları ayrı ayrı denetlenebilir, sorun giderilebilir veya değiştirilebilir.
Bilgisayarı sökmek ve yeniden monte etmek için özel ekipman ve aksesuarlar gerektirir.
bilgisayar tamiri

Yazılım tabanlı bilgisayar tamiri sorunları genellikle işletim sistemi (OS) yapılandırması veya güncellemeleri, yüklü uygulamalar, virüsler ve diğer yazılım hizmetleri ile ilgilidir. bilgisayar
Benzer şekilde, ağ / Internet sorunları için bilgisayar onarımı, bir bilgisayarın kullanılabilir ve ağ hizmetlerini tamamen kullanmasına izin verir.

Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa “Hizmetlerimiz” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimiz Sayfasına gitmek için tıklayınız.

Bilgisayar Tamir Teknisyeni Nedir?

Bilgisayar onarım teknisyenleri, arızalı bilgisayar donanım ve yazılımlarını alır, ardından sistemlerin kullanılabilir duruma getirilmesi için tanılama ve sağlama için gerekli adımları gerçekleştirir. 

Teknisyenler ayrıca kişisel bilgisayarları ve sunucuları oluşturur ve birleştirir ve bilgisayarların ve diğer ilgili cihazların yerel alan ağlarını kurabilir.

bilgisayar tamiri

Bilgisayar onarım teknisyenleri esas olarak bir bilgisayarın donanım bileşenleri ile ilgilenir, ancak bazen sürücüleri, belleği ve kartları takmaları veya değiştirmeleri istenir. 

Bileşenlerden bir sistem oluşturmak ve işletim sistemi yazılımını sabit diske yüklemek için bir bilgisayar onarım teknisyeni gerekebilir. Ardından, işletim sistemi yazılımının donanımla çalışmasına izin veren, sürücü adı verilen gerekli programları bulur ve yükler.

Bir bilgisayar onarım teknisyeni de bilgisayar yazılımı ile çalışacaktır. Bu genellikle işletim sistemi yazılımıdır. Bilgisayarlar virüs gibi kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına maruz kalabilir ve rahatsız edici programları kaldırmak için bir bilgisayar onarım teknisyeni çağrılabilir.

20 Şubat 2020
1.544 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonHEMEN ARA