(0216) 378 07 07

Sosyal Medyada Biz}

Notebook Tamiri

Yazılım tabanlı notebook tamiri sorunları genellikle işletim sistemi (OS) yapılandırması veya güncellemeleri, yüklü uygulamalar, virüsler ve diğer yazılım hizmetleri ile ilgilidir.Benzer şekilde, ağ / Internet sorunları için notebook onarımı, bir notebook kullanılabilir ve ağ hizmetlerini tamamen kullanmasına izin verir. Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa “Hizmetlerimiz” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimiz Sayfasına gitmek için tıklayınız. Notebook onarım […]

Notebook Tamiri Nedir?

Notebook onarımı uzman bir notebook tamiri teknisyeni tarafından yapılır.
Genellikle, bir donanım hatasından dolayı notebookların fiziksel olarak gözden geçirilmesini ve anormalliklerin test edilmesini gerektirir.
Rastgele erişim belleği (RAM), sabit disk, güç kaynağı veya optik sürücü gibi şüpheli bileşenler, bir hata algılanırsa notebook parçaları ayrı ayrı denetlenebilir, sorun giderilebilir veya değiştirilebilir.
Notebookı sökmek ve yeniden monte etmek için özel ekipman ve aksesuarlar gerektirir. notebook tamiri

Yazılım tabanlı notebook tamiri sorunları genellikle işletim sistemi (OS) yapılandırması veya güncellemeleri, yüklü uygulamalar, virüsler ve diğer yazılım hizmetleri ile ilgilidir.
Benzer şekilde, ağ / Internet sorunları için notebook onarımı, bir notebook kullanılabilir ve ağ hizmetlerini tamamen kullanmasına izin verir.

Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa “Hizmetlerimiz” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimiz Sayfasına gitmek için tıklayınız.

Notebook onarım teknisyenleri esas olarak bir notebookın donanım bileşenleri ile ilgilenir, ancak bazen sürücüleri, belleği ve kartları takmaları veya değiştirmeleri istenir. 

Bileşenlerden bir sistem oluşturmak ve işletim sistemi yazılımını sabit diske yüklemek için bir notebook onarım teknisyeni gerekebilir. Ardından, işletim sistemi yazılımının donanımla çalışmasına izin veren, sürücü adı verilen gerekli programları bulur ve yükler.

notebook tamir fiyatları

Bir notebook onarım teknisyeni de notebook yazılımı ile çalışacaktır. Bu genellikle işletim sistemi yazılımıdır. Notebooklar virüs gibi kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına maruz kalabilir ve rahatsız edici programları kaldırmak için bir notebook onarım teknisyeni çağrılabilir.

Notebook Tamiri Nasıl Yapılır?

Öncelikle notebookun sorunlu kısmı bilinmiyorsa, donanımsal olarak testler yapılmalı ve sorun tespit edilmeli. Ardından sorunlu parça tamir edilebiliyorsa tamir edilmeli ya da parça değişikliği yapılmalı. Yazılımsal bir problem varsa işletim sistemi yeniden kurulur yani format atılır.

laptop tamiri
20 Şubat 2020
1.411 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonHEMEN ARA